Nebezpečný start-up

Autor: Tomáš Lehotský | 22.6.2016 o 19:16 | (upravené 22.6.2016 o 22:38) Karma článku: 3,53 | Prečítané:  334x

Voľbami 2016 sme hodili výhybku a vývoj sa začal uberať v dvoch paralelných svetoch. Ten oficiálny, v ktorom riešime Kaliňáka, migrantov a korupciu. A druhý svet. Svet, v ktorom Kotlebov star-up dostane 5 miliónov za voľby.

Aj keď si odmyslíme poctivých 30%, ako desiatok ľuďom v pozadí a vlastnej nenažranosti, stále zostáva 3,5 milióna. Čo s nimi bude robiť? Hliadkovať vo vlakoch a točiť o tom doku filmy na youtube? Organizovať paramilitantné skupiny pomýlených mladých chalanov? Pomáhať pri záplavách? Organizovať nenávistné pochody proti úpadku hodnôt? Riešiť neprispôsobivých susedov? Pokúšať sa o vplyv v polícii a armáde?

Pretože to je presne to, čo extrémisti na celom svete robili a robia. Pod rúškom pomoci pri riešení problémov a ochrany hodnôt získavajú sympatie ľudí, ktorí strácajú vieru vo fungujúci štát. Získavajú ideový vplyv v silových zložkách štátu a v našich hlavách.

Čo o týchto aktivitách vieme? Čo o nich vie polícia a SIS?

Zatiaľ sa ešte nič nedeje. Otriasli sme sa, a tak trochu zabudli. Sme slušní ľudia a chceme riešiť slušné problémy. Celkom správne ukazujeme prstom na schránkové firmy a podvody s DPH. No zabúdame na svet, ktorý nechce byť slušný. Svet podobný mafiánom z 90tych. Ešte horší. Svet paralelných štruktúr. Hitlerove jednotky SA, Musoliniho Čierne košele. Hlinkove gardy. Ochrancovia, strážcovia, osloboditelia. Čo len chcete. Kdesi tam v lesoch, v klubovniach a vlakoch sa schádzajú chalani ochotní pomôcť. Opravia plot, postavia detské ihrisko. Za peniaze predsedu. Správni chlapci, na ktorých sa dá spoľahnúť, ktorí konečne riešia skutočné problémy ľudí. Zatiaľ ich nie je príliš vidieť. No chlapci neskôr zatúžia po spravodlivosti. Po tej svojej, obutej v kanadách. Dnes stačí nepozerať sa tým smerom a zajtra, keď budú chcieť ukradnúť slobodu, ich bude stačiť desivo málo. Pozeráme sa dostatočne?

Kotlebova strana už na úrovni start-upu dokázala veľa. V tichosti, nenápadne a za málo peňazí. Dnes sedí v parlamente a snaží sa nás oblbnúť, že jej voliči nie sú fašisti. A my sme hodili výhybku a snáď (!!!) omylom sme sa všetci stali investorom Kotlebovho start-upu. A 5 miliónov, ktoré investujeme je kopec prachov. Obava, čo s nimi urobia je na mieste.

Strach je užitočný. Nie ten paralyzujúci, ale ten, ktorý mobilizuje. Ktorý nás núti obzrieť sa dozadu a poučiť sa z minulosti, vidieť veci v širších súvislostiach.

V mnohých veciach si vieme pomôcť sami. Môžeme sledovať weby, upozorňovať na podozrivé aktivity, nebyť ľahostajní. A určite musia pomôcť novinári. Téma extrémizmu nezostarne, nesmie zostarnúť.  

No pred organizovaným zlom nás musí chrániť hlavne štát - polícia, tajné služby. Chcem veriť, že nespia, a že Kotlebove aktivity nezostanú skryté, ako pred voľbami do parlamentu, či VÚC, po ktorých sme všetci zostali prekvapení. Dôvodov prečo monitorovať Kotlebu a jeho družinu je milión. A nie, že nie.

Páni policajti, páni z SIS, pozeráte sa?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?